-
Lokalizacja
Opis grupy
W naszym przedszkolu mieszkają, salę niebieską mają,
Trzy i Cztero - letnie ludki, ale nie wyglądają jak krasnoludki
Czasem śmieszne minki mają, Smerfami się nazywają,
Uczą się tu, pracują, bawią i smerfnie smerfują.
Ważniak – jak zwykle się mądruje, malarz – pięknie maluje,
Maruda – ciągle marudzi, a Śpioch – stale się nudzi.
Laluś – w lusterko spogląda, sprawdza czy ładnie wygląda.
Smerfetki wszyscy kochają i we wszystkim im pomagają.
Jest nas 16 dzieci – 7 dziewczynek i 9 chłopców. Większość dzieci rozpoczyna
przygodę z przedszkolem, kilkoro z nich uczęszcza do przedszkola już drugi rok, czują się
w nim bezpiecznie.
Nauczycielkami w naszej grupie są Pani Patrycja Naskręt i Pani Katarzyna
Lewandowicz.
W naszej grupie pracuje także Pani Sylwia, która dba o porządek w naszych salach
i podaje nam jedzenie, jest z nami również Pani Ela.
Do dyspozycji mamy dwie sale: zabawową i dydaktyczną. Chętnie wychodzimy
do ogrodu przedszkolnego, w którym czeka na nas plac zabaw z różnorodnymi urządzeniami.
Aktywnie uczestniczymy we wspólnych zabawach, budujemy pozytywne relacje w grupie,
kształtujemy umiejętności językowe, rozwijamy sprawność ruchową, zdolności manualne,
twórcze działania muzyczne i plastyczne.
W bieżącym roku pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego
wydawnictwa MAC. Edukację łączymy z zabawa, dzięki temu łatwiej nam zdobywać nowe
wiadomości i umiejętności.
„Kodeks Przedszkolaka” uczy nas przestrzegać ustalonych zasad i reguł współpracy.