O placówce

RYS HISTORYCZNY

Przedszkole Nr 150 na Os. Rusa w Poznaniu zostało otwarte w 1979 roku. Tego dnia ówczesny wicedyrektor oświaty i wychowania, inspektor miasta Poznania nadał naszej placówce nazwę „Baśniowy Dom”. Geneza nazwy naszego przedszkola wzięła się od słów  Bruno Bettelheima. Myśl znanego psychologa stała się mottem codziennej pracy z dziećmi:

„Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle,
 elementarz napisany w języku obrazów.
 Jest to jedyny język, dzięki któremu możemy rozumieć
siebie i innych zanim dojrzejemy intelektualnie”.

Pamiętając o przyświecającej nam idei przedszkole  już od ponad 40 lat edukuje  i  wspomaga proces wychowawczy  młodych pokoleń. Od pierwszych dni naszym głównym założeniem było stworzenie przyjaznej  dzieciom placówki, zapewnienie bezpiecznych warunków do  wspólnej  zabawy i nauki oraz stymulowanie  wszechstronnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego indywidualnych  możliwości i potrzeb.

NASZA PRZESTRZEŃ

Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku usytuowanym w pobliżu terenów zielonych Malty. Lokalizacja placówki pozwala na łatwy dojazd zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej (trzy linie tramwajowe, liczne autobusy). Przedszkole dysponuje 6 oddziałami, do których aktualnie uczęszcza 150 dzieci. Sale dydaktyczne są przestronne i słoneczne. Wnętrze jako najbliższe otoczenie człowieka, wychowuje go , podnosząc poziom jego potrzeb. Dlatego każda z naszych sal jest kolorowa, estetycznie urządzona, wyposażona w nowoczesne meble, bezpieczne  zabawki oraz  pomoce  do zajęć  dydaktycznych.  W  salach znajdują się   kąciki  tematyczne, dzięki czemu dzieci  mają  możliwość  wyboru  preferowanych form aktywności , rozwijania swoich pasji i uzdolnień.

Dodatkowo sale znajdujące się na parterze posiadają tarasy zewnętrze, na których odbywają się zajęcia, a także występy dzieci. Jeden z tarasów został zmodernizowany, wykorzystany do stworzenia małej retencji. Ponadto taras ten posiada powierzchnie ratanową, jest idealnym miejscem do organizacji zajęć sportowych.

Jednym z naszych atutów jest duży ogród, w którym znajdują się piaskownice oraz  sprzęt do zabaw: przeplotnie, zjeżdżalnie i koniki, kuchnia błotna, wszystko dostosowane do wieku dzieci oraz spełniające wymogi bezpieczeństwa. Każdego roku w ogrodzie przedszkolnym dzieci zakłądają hodowle roślin, które samodzielnie sadzą, sieją, obserwują ich wzrost oraz pielęgnują.

Przedszkole dużą uwagę przywiązuje do jakości żywienia. Odpowiednio zbilansowane posiłki, prawidłowa  kaloryczność, urozmaicenie i wymogi zdrowego żywienia są podstawąw tworzeniu jadłospisów . Placówka posiada własną kuchnię, w której każdego dnia  przygotowywane są  świeże posiłki pod nadzorem Pani intendentki.