CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że nasze Przedszkole, w ramach kampanii

„ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”,

rozpoczyna swój udział w Programie „Czytające Przedszkola”.

Każdy z nas wie, jak istotną, a zarazem piękną stroną naszego dzieciństwa była podróż w krainę baśni, bajki, legendy, czytanej nam przez nasze babcie, dziadków, rodziców. Z pewną nutą nostalgii wracamy do tych wspomnień. Również nasze Dzieci pragniemy wprowadzać w ten niezwykły, magiczny świat. Rozpoczniemy tę niezwykłą przygodę obchodząc Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, które przypadają 14.10.2015 r. Wyruszymy w tę podróż już w poniedziałek 12. 10. br., by przez cały tydzień bawić się w świecie ulubionych bohaterów książek – misiów.

Zapraszamy Was drodzy Rodzice do współudziału i pomocy w realizacji naszej wyprawy z Misiem Uszatkiem, Misiem Puchatkiem, Paddinktonem itd. Nauczycielki każdej grupy przedstawią szczegóły naszej zabawy. Na początek prosimy wszystkich Rodziców o pożyczenie nam różnych książek i czasopism, w których bohaterami są misie.

W ciągu całego roku szkolnego będziemy systematycznie informować Państwa o przebiegu naszej akcji. Dzisiaj prosimy o włączenie się w nią, poprzez codzienne czytanie dzieciom wybranych książek. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Fundacji ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom, a w niej zakładki „O Rodzinnym Czytaniu”. Czekamy również na Państwa sugestie i propozycje.