KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA

Dziecko w wieku przedszkolnym jest wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę szczególnie oddziałuje literatura piękna. Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają   słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w przyswajaniu pewnych treści programowych, rozwijają  określone gusty i zainteresowania, kształtują  twórcze postawy. Są one  istotnym czynnikiem determinującym osobowość młodego odbiorcy, rozwijającym  jego sferę intelektualną a także moralno-społeczną. Czytanie dziecku książek to rozbudzanie zainteresowań, kreatywności oraz dziecięcego języka, ale również bezcenne wspólnie spędzone chwile.

Każdego dnia staramy się, aby przedszkole było miejscem przyjaznym dziecku i książce, pełnym ciekawych pozycji literackich, sprzyjającym rozwijaniu zainteresowań czytelniczych najmłodszych. Pragniemy również, aby dzieci miały dostęp do interesujących książek bez konieczności płacenia za nie.

Mając na uwadze powyższe przesłanki przystąpiliśmy do  programu „Książka dla przedszkolaka”. Na terenie placówki utworzony został

„KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK”.

Jest to miejsce gdzie dzieci mają dostęp do ciekawych książek, możliwość ich wymiany w myśl zasady „książka za książkę”.