“Magiczny Świat Liczb” - program edukacyjny

Program „ Magiczny świat liczb”  wykorzystuje koncepcję wczesnego nauczania matematyki  – zakłada  naukę poprzez zabawę, działanie na konkretach i ćwiczeniach praktycznych. W edukacji najważniejsze są doświadczenia dzieci, które rozwijają myślenie, tworzą pojęcia i doskonalą umiejętności. Temu będzie służył niniejszy program; wprowadzenie dziecka w świat matematyki stanowi punkt wyjścia dla przyswajania wiadomości i umiejętności matematycznych na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, a następnie poszerzania tej wiedzy w kolejnych etapach edukacji.

Magiczny Świat Liczb – to program oparty na bogatej bazie dydaktycznej firmy Wehrfritz  pod postacią „Ogrodów Liczbowych Willy’ego” – wspomagającej wszystkie działania dzieci, u podstawy której liczby funkcjonują  jako żywe istoty. Dzieci mogą odkrywać matematyczne cechy poprzez bogatą treściowo Krainę Liczb obejmującą bajki i piosenki o liczbach, zabawy matematyczne , wyliczanki, zabawy ruchowe.

Magiczny świat liczb tworzą: Liczbowa Droga, Miasto Liczb, Liczbowe Ogrody, domy, wieże, w której mieszkają szczególni mieszkańcy – liczby, a także Czarodziejka Niezapominajka oraz Psotnik Przewrotnik. Rozmaite formy aktywności wzbogacone mogą być również poprzez wykorzystanie różnorakich rekwizytów znajomych dzieciom , znajdujących się sali : klocków , koralików patyczków, czy jesiennych darów : kasztanów, żołędzi, kredek,  rękawiczek.  Dużą wartość ma założenie liczbowych  książek, mogą to być zeszyty, notesy w których dzieci  będą rysować cyfry, malować obrazki dotyczące danej liczby. W Magicznym Świecie Liczb to dzieci tworzą matematykę, każde zajęcie jest ciekawą przygodą.