Do grupy SMERFY uczęszczają dzieci 4-letnie i jedno dziecko 3-letnie.

Z dziećmi pracuje dyr. Małgorzata Rutkowska, wicedyr. Arleta Dotka oraz wychowawca grupy mgr Joanna Zdanowicz. O porządek w Sali i smaczne posiłki dba Pani Bata Pieczyńska, nasza woźna oddziałowa.

Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 15 chłopców. W tym roku szkolnym realizować będziemy program „Drużyna Marzeń” wydawnictwa WSiP, którego autorką jest Jolanta Wasilewska.

Dzieci z grupy Smerfy są wesołe, energiczne i ciekawe świata. Chętnie uczęszczają do przedszkola. Uwielbiają różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, w Sali i na placu zabaw.  Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo lubią też zabawy tematyczne  w kącikach zainteresowań. W ciągu dnia mamy czas i miejsce na zabawę, naukę, posiłki i wyjście do ogrodu czy na spacer.

“Smerfy” dużą uwagę poświęcają na kształcenie umiejętności samoobsługowych – bardzo dobrze sobie z tym radzą. Wszystkie ich działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Uczymy się w naszej grupie przestrzegania zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem  a złem.

W przedszkolu Smerfy czują się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi im nowe pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.