Do grupy „Krasnoludki” uczęszczają dzieci 3-letnie. Wychowawczynie grupy to mgr Sandra Kujawa oraz lic. Małgorzata Macioszczyk. Pomagają im panie Weronika Wieczorek – pomoc nauczyciela oraz Katarzyna Markiewicz woźna oddziałowa, która dba o prządek w sali i smaczne posiłki.

Dzieci z naszej grupy poznają siebie nawzajem, panie, a także przedszkole. Najwięcej czasu będziemy poświęcać na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której będziemy uczyć się wielu nowych oraz ciekawych rzeczy. W danym roku szkolnym realizować będziemy Program Wychowania Przedszkolnego „Zabawy z porami roku” autorstwa I. Lewkowicz, A. Tworkowskiej-Baraniuk. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różnorodne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych, ciekawe zajęcia oraz zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu, dekorowaniu. Często będziemy wychodzić na spacery, a także bawić się na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek.