„Syty Poznań” - kampania społeczna

Syty_POZnan to zbiórka żywności w placówkach edukacyjnych w Poznaniu organizowana przez firmę Lyke i Fundację Good Challenge. Zbiórka jest organizowana w placówkach edukacyjnych na terenie naszego miasta. Potrwa od października 2023 roku do czerwca 2024 roku. Zebrane produkty zostaną odebrane z placówek i przekazane do organizacji charytatywnych, min. Zupa na Głównym, Jadłodajni Sióstr Elżbietanek, Pogotowie Społeczne.

W każdej z placówek zbiórka trwa 1 MIESIĄC. Każda placówka biorąca udział w projekcie prowadzi zbiórkę raz w roku szkolnym, w wybranym miesiącu. Harmonogram zbiórek skonstruowany jest tak, aby organizacje pomocowe miały możliwie stałą dostawę jedzenia dla potrzebujących. Każda placówka biorąca udział w akcji otrzyma certyfikat uczestnictwa. Akcja objęta jest patronatem Miasta Poznania i Honorowym patronatem Prezydenta Poznania - Jacka Jaśkowiaka.

Cele kampanii:

• Aktywne zbieranie i dystrybucja żywności z długim terminem przydatności.
  • Edukacja młodzieży i dzieci na tematy związane z problemem głodu i niedożywienia we współczesnym czasach.
  • Wsparcie organizacji społecznych walczących z głodem i niedożywieniem w Poznaniu, w działaniach statutowych.
  • Działania promocyjne mające na celu zainteresowanie projektem i aktywizację lokalnych grup wolontariatu.