„W  dalekim lesie mieszkają, domki w kształcie grzybków posiadają.

Małe niebieskie ludki, wyglądają jak krasnoludki.

Na głowach białe czapeczki mają, Smerfami się nazywają

Uczą się tu i pracują,

Bawią się oraz smerfują".

Smerfy to grupa dzieci 4 letnich. Oddział liczy 25 dzieci, wśród których mamy                       13 dziewczynek i 12 chłopców.

Smerfy  spędzają radosne dni przedszkolne w kolorowej, smerfnej sali na piętrze budynku. I jak to Smerfy – na pierwszy rzut oka do siebie podobni, to jednak każdy z nich jest niepowtarzalny.W grupie Smerfów znajdziemy Mądrale, Pracusie, są też Zgrywusy.  Ważniaków, Łasuchów i Śpiochów też nie brakuje.  Pomimo różnic i drobnych sprzeczek, smerfna grupa żyje w zgodzie, wzajemnie sobie pomaga, a jej motto brzmi: ,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Każdego dnia, nauczycielki: mgr Sandra Kujawa oraz lic. Małgorzata Macioszczyk, wspierają smerfne dzieciaki, starając się stworzyć im wspaniałe miejsce wspólnej zabawy       służące optymalnemu rozwojowi dziecka.  Pani Katarzyna Markiewicz dba o porządek   w naszej sali oraz ładne podanie jedzenia pysznie przygotowanego przez panie kucharki.

W tym roku szkolnym realizować będziemy program wychowania przedszkolnego “Ciekawa zabawa”, autorstwa Magdaleny Ledwoń, wydawnictwo Nowa Era. „Ciekawa zabawa” to program wychowania przedszkolnego, który skupia się na gromadzeniu przez dziecko różnorodnych doświadczeń tak, aby było samodzielne i radziło sobie w życiu.