“Przedszkolak na końcu świata poznaje niejednego zwierzaka” - innowacja pedagogiczna

Innowacja ta da dzieciom możliwość przybliżenia i poznania różnych gatunków zwierząt, ich środowiska naturalnego oraz zagrożeń na nich czekających również ze strony człowieka.

Realizacji danej innowacji ma na celu pokazanie dzieciom, jak niesamowicie bogata jest przyroda. Poprzez prowadzenie zajęć przyrodniczych, dzieci nabędą szacunku do jej świata, który jest nam niezbędny do życia. Świat przyrodniczy jest niezwykle interesujący, a jego przedstawiciele wyjątkowi. Podczas realizacji innowacji dzieci będą miały okazję poznać głównie królestwo zwierząt oraz ich naturalne środowisko. Należy pamiętać również o obecność i o wpływie człowieka na ten świat. Niestety często jest to wpływ negatywny i szkodliwy a nawet zagrażający życiu dzikich zwierząt. Niekorzystne efekty ingerencji ludzkiej w przyrodzie możemy jednak zmniejszyć planując z rozmysłem nasze codzienne czynności i pomagając naturze.