MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

Program  „Moje dziecko idzie do szkoły” jest autorskim programem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu, realizowanym na terenie województwa wielkopolskiego od 2002 roku.

Przekroczenie progu szkolnego jest punktem zwrotnym w dotychczasowym życiu dziecka i jego rodziców. Rozpoczęcie przez dziecko nauki  w szkole wiąże się z wieloma istotnymi zmianami w życiu całej jego rodziny. Obowiązki szkolne, nowe środowisko, nowa organizacja czasu zbiegają się z okresem intensywnego wzrostu dziecka i mogą mieć wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Świadomość wpływu różnych czynników na samopoczucie dziecka i umiejętne postępowanie może zapobiec  lub znacznie złagodzić ich negatywne oddziaływanie na młody organizm. Głównym celem programu jest ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród dzieci w   wieku przedszkolnym , ich rodziców i opiekunów. Dlatego wszystkie dzieci 5-letnie objęte są programem „Moje dziecko idzie do szkoły”, aby umiały żyć zdrowo i bezpiecznie.