"Przyjaciele Małego Księcia"

Projekt realizowany przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Poznania.

Projekt został oparty na książce „Mały Książę. Na dobranoc”.

Cele ogólne projektu:

- popularyzowanie wartości wychowania przedszkolnego;

- dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem;

- zainteresowanie wychowaniem przedszkolnym szerszego środowiska, nawiązywanie kontaktów, przyjaźni;

- integracja wielu środowisk, od których zależy jakość wychowania przedszkolnego (rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządu, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe);

- kreowanie nowej przestrzeni dla wychowania przedszkolnego;

- zwrócenie uwagi na wartość przyjaźni.

Projekt trwał 7 dni. Materiał został podzielony na 6 fragmentów, które stanowiły tło dla działań dydaktyczno-wychowawczych. Tematy poszczególnych dni to: Baranek dla Małego Księcia, Panna Róża, Podróże Małego Księcia, Jedna na pięć tysięcy, Mój przyjaciel Lis, Bal przyjaciół Małego Księcia.

Uroczystość podsumowująca projekt odbyła się 26.09 w hali Arena z udziałem dzieci 6-letnich, nauczycieli, oraz zaproszonych gości.

Projekt realizowany był w terminie 19-27.09.19.