Z Języczkiem Gimnastyczkiem poprzez świat

,,Z Języczkiem Gimnastyczkiem poprzez świat''

Program logopedyczny- wspomagający oraz stymulujący prawidłowy rozwój mowy u dzieci w wieku przedszkolnym

Główna koncepcja programu ,,Z Języczkiem Gimnastyczkiem poprzez świat'' opiera się na kształtowaniu prawidłowej mowy u dzieci, dbaniu o właściwą stymulacje rozwoju mowy, tak by nie dopuścić do jakichkolwiek zakłóceń i zaburzeń w ich rozwoju. Pozwala na korygowanie istniejących już wad i utrwalanie prawidłowego wzorca mowy. Skierowany jest do dzieci 5 letnich i ich rodziców.

Program kładzie głównie nacisk na wspieranie dzieci z problemami logopedycznymi, ale także stymuluje rozwój mowy, który wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny, jak i poznawczy wszystkich dzieci.

Realizacja programu ,,Z Języczkiem Gimnastyczkiem poprzez świat'' wiąże się z zastosowaniem różnych pomocy, literatury fachowej oraz własnych opracowanych przez siebie.

Główną formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Dlatego założeniem programu jest wspieranie, korygowanie i rozwijanie mowy u dzieci właśnie poprzez zabawę.

Realizację zamierzonych celów umożliwi stosowanie odpowiednich metod i form pracy z dziećmi.